Ceyhun Atuf Kansu Cd. 1372. Sokak No:12/A-B-2 06520 Balgat, Çankaya, Ankara
+90 312 222 56 06

Q45C4 4 Elektrotlu Geniş Aralık İletkenlik Ölçüm Sistemi

İletkenliğin izlenmesi teorikte oldukça kolay olsa da, pratikte çok zor olabilmektedir. Basit 2-elektrotlu sensörler oldukça ucuz olmasına ve doğru bilgi sağlayabilmesine rağmen, temiz sularda sürekli izleme yapılması elektrotların kirlenmesine ve ölçümün niteliğinin bozulmasına sebep olur.

Ayrıca çözünmüş katıların konsantrasyonunun geniş aralıklarda değişim gösterdiği durumlarda akımın sağlanması daha da zor olmaktadır. Bu durumda ise basit 2-elektrotlu bir sensör süreci doğru olarak ölçmekte yetersiz kalacaktır.

ATI’nin Q45C4 4-Elektrot İletkenlik Kontrol Ünitesi her çeşit su bazlı sürecin izlenmesinin tek cevabıdır. İçme suları, banyo çözümlerinin kaplamaları, ısıtma suları, süreç yıkama suları veya gerçekte tüm diğer sulu sistemlerde izleme doğru ve güvenilir olarak gerçekleştirilebilir.

4-Elektrotlu sistemde kullanılan tek drive/kontrol şeması 0-200 μS/cm’den  0-2,000 mS/cm (0-2 S/cm)’e kadar iletkenlik aralıklarında tek sensör konfigürasyonuna olanak sağlar. Otomatik skalalandırma özelliği aşırıya giden şartlarda mevcut iletkenlik değerinin izlenebilmesini sağlar

Kimyasal karıştırma uygulamalarında, belirli sayıdaki asit ve bazlar için belirli bir konsantrasyon ölçümü seçilebilir. Eğer uygulamanız düşük iletkenlik/direnç ölçümleri içeriyorsa ATI iletkenliğin 20 μS’nin altında olduğu sulu süreçler için kullanılan Q45C2 sistemini de değerlendirebilirsiniz.

ÜRÜN HAKKINDA

Ürün Adı Teknik Döküman Türü Dili Indirme Linki
ATI Q45C4 4 Elektrotlu Geniş Aralık İletkenlik Ölçüm Sistemi Broşür eng-flag pdf_logo
ATI Q45C4 4 Elektrotlu Geniş Aralık İletkenlik Ölçüm Sistemi Teknik Çizim eng-flag pdf_logo