Ceyhun Atuf Kansu Cd. 1372. Sokak No:12/A-B-2 06520 Balgat, Çankaya, Ankara
+90 312 222 56 06

Q45CT İndüktif (Temassız/Toroidal) İletkenlik Olçüm Sistemi

ATI’nin Q45CT indüktif iletkenlik ölçüm sistemi, agresif kimyasal proseslerin online kontrolü için tasarlanmıştır. Bu sensör, prosese uygun kaplama malzemesi içine yerleştirilmiş iki metal şerit halkadan oluşmaktadır. İletici halka proses çözeltisine bir  akım iletir ve algılayıcı olan ikinci halka ise proses çözeltisinde oluşan akımı ölçmek için kullanılır. Bu akımın büyüklüğü proses çözeltisinin iletkenliği ile doğru orantılıdır.

İndüktif sensörler kimyasal proses şartlarına en iyi uyum için Polipropilen, Kynar, ve PEEK kaplama malzemelerinden üretilmektedir.

Sensör malzemesi iletken olmadığı için, sensörü, ölçümü etkileyebilecek elektriksel gürültüden ve ground looplardan korur. Bu malzeme dolayısı ile birçok nesne sensör mataryeline yapışamaz ve böylece sensörü kaplanma süresini uzatır.

Sensörler açık tanklara kolay kurulum için daldırma veya 2” T ile by-pass’ta ya da doğrudan hat üzerinde kullanılabilmektedir. T parçası polipropilen olabildiği gibi 316 paslanmaz çelikten oluşabilmektedir. Daha büyük boru çapları için ise sensör, prosesi durdurmadan hattan çıkarmak üzere için 1- ½” NPT küresel vana içinde saplama tipte olabilir.

Q45CT ayrıca konsantrasyon kontrol ünitesi olarak da kullanılabilir. Kontrol ünitesi  NaOH, KOH, HOCl, HNO3 ve H2SO4 için dahili konsantrasyon kütüphanesine sahiptir.  Ayrıca, özel konsantrasyon eğrilerini oluşturacak verilerin girilmesine olanak sağlayan kullanıcı tarafından uyarlanabilecek tablo girişleri de mümkündür. ATI’nin Q45CT indüktif iletkenlik sistemi, agresif kimyasal prosesler, geleneksel sensörleri kaplayan ya da bozan su uygulamaları ve yüksek akım yoğunluklarının olduğu kaplama banyo operasyonları için idealdir.

ÜRÜN HAKKINDA

Ürün Adı Teknik Döküman Türü Dili Indirme Linki
ATI Q45CT İndüktif (Temassız) İletkenlik Ölçüm Sistemi Broşür eng-flag pdf_logo
ATI Q45CT İndüktif (Temassız) İletkenlik Ölçüm Sistemi Teknik Çizim eng-flag pdf_logo