Ceyhun Atuf Kansu Cd. 1372. Sokak No:12/A-B-2 06520 Balgat, Çankaya, Ankara
+90 312 222 56 06

Q45H 62-63 Serbest ve Toplam Klor Ölçüm Sistemi

ATI’nin Q45H modeli on-line izleme ve klorlama sistemleri için tasarlanmıştır. İçme ve soğutma suyu sistemleri için serbest klor kontrol ünitesi ve klorlanmış içme sularına uygun toplam klor kontrol ünitesi olmak üzere iki şekilde kullanılabilmektedir. Toplam klor sistemi ayrıca çoğunlukla monochloramine oluşumu ile sonuçlanan, içinde klorlamadan önce yeterli amonyağın bulunduğu atık sularda da kullanılabilir. On-line kolorimetrik ve çoğu amperometrik cihazın aksine, Q45H sistemi ekstra kimyasal reaktife ihtiyaç duymayan membran kaplı polarographic sensörden faydalanır. Bu da reaktif maliyetine ya da sürekli temizlik isteyen akış küvetlerine gerek kalmaması demektir. İhtiyaç duyulan tek şey; sabit akışlı akış hücresi tarafından sağlanan, sensörden geçecek sabit su akışıdır.

By-Pass, diğer ifade ile sabit akışlı akış hücresi, sensör yüzeyinde sabit basınç ve debi oluşturmak için tasarlanmıştır ve bu özel tasarım sayesinde sensör ve okumalar, prosesteki debi ve basınç değişimlerinden etkilenmez.

Q45H sisteminin hareketli parçası yoktur, dolayısıyla bakım kabuslarına neden olan motor ya da pompa yanması, ya da boru arızaları da mümkün değildir. Tüm normal bakım parçaları da sistem içerisine dahil edilmiştir.

Q45H klor kontrol ünitesi sistemi çalışılması çok kolay bir sistem olup, minimum düzeyde bakım gerektirir ve sürekli devam edegelen reaktif ihtiyacı ya da parça değişim maliyetlerini ortadan kaldırdığı için işletme maliyetlerinizi minimize eder.

ANA HATLARI

Reaktif Maliyeti Yoktur: Maliyeti yüksek DPD ve tampon reaktiflerine ihtiyaç duymayan bir sistem olduğu için kazanç sağlar.  Ayrıca kimyasal ve sarfların depolama, elde bulundurma gereksinimi olmaması, ve kimyasal reaktiflerin alıcı ortama atılması gibi sorunların ortadan kalkması ile işletmenize kolaylık sağlar.

Düşük Bakım Maliyetleri: Q45H’nin hareketli parçaları olmadığından yıpranmış hortumlar ya da bozulmuş pompa modülleri değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Otomatik PH Dengelemesi: Opsiyonel pH kompanizasyon özelliği ile pH sapmalarından kaynaklanan serbest Klor hatalarını yok eder. İki telli ve AC beslemeli olarak konfigüre edilebilir.

İkili Ölçüm İmkanı: AC beslemeli ünitelerde, opsiyonel pH sensörü seçmeniz halinde hem klor hem de pH için gerekli analog sinyal çıkışlarını alabilirsiniz. Bu özellik serbest ya da toplam klor kontrol üniteleri için kullanılabilmektedir.

Serbest ve Toplam Klor Ölçümü: Kontrol ünitesi, basit bir sensör dönüşümü ile her tip ölçüm için programlanabilir.

İki Telli, AC beslemeli veya Batarya Beslemeli Modeller: İki telli sistem yalnızca klor ölçümü için gerekli olan çıktı ile çalışmaya uygundur. AC beslemeli modeller; PID, röle, ve ikili ölçüm fonksiyonlarını sağlarlar. Dahili veri kaydediciye sahip tek batarya ile çalışan üniteler de ayrıca mevcuttur.

PID Kontrol Çıktısı: Standart PID kontrol fonksiyonu kolayca ve vakit almadan yapılandırılabilir.

Esnek Skalalandırma Özelliği: Standart Q45H kontrol üniteleri; gösterge aralığını istenilen değere kadar ölçeklendirilebilen analog çıktıya sahip, 0-2, 0-20, veya 0-200 PPM aralıklarındaki çıktılar için programlanabilmektedir. Düşük seviyedeki uygulamalar için, 0-200 ppb gösterge değeri seçilebilir.

ÜRÜN HAKKINDA

Ürün Adı Teknik Döküman Türü Dili Indirme Linki
ATI Q45H 62-63 Serbest ve Toplam Klor Ölçüm Sistemi Broşür eng-flag pdf_logo
ATI Q45H 62-63 Serbest ve Toplam Klor Ölçüm Sistemi Teknik Çizim eng-flag pdf_logo