Ceyhun Atuf Kansu Cd. 1372. Sokak No:12/A-B-2 06520 Balgat, Çankaya, Ankara
+90 312 222 56 06

20 Serisi “Wireless Self-Healing Mesh Network” Nedir?

Yeni Insite IG 20 Serisi Kablosuz Multiparametre Ölçüm Sistemi ile pHORPÇözünmüş Oksijen ve Askıda Katı Madde sensörlerinden herhangi bir kombinasyonla 16 adede kadar sensör ile kablosuz saha ağları kurabilirsiniz.  Bu şekilde son derece esnek, düşük maliyetli ve güvenilir saha ağları kurmak artık çok kolay.

Sistem açık alanda 1500 m’ye kadar, kapalı alanda ise 200 m’ye kadar veri aktarımını desteklemektedir. ZigBee uyumlu RF ağlarının kendi kendini yenileme özelliği ile bağlantı kesilmesi söz konusu değildir.

Sensöre bağlı bulunan Sensör Transmitteri (ST2) Merkez kontrol ünitesi ile kablosuz olarak haberleşerek ölçümler merkezi sisteme aktarılır.

Ölçüm yapan sensörlerin bağlı bulunduğu Sensör Transmitterleri (ST2), Proses Transmitteri (PT2) olarak adlandırılan merkez üniteye veri aktarırken sadece doğrudan bir yol takip etmezler. Bir engelle karşılaştıkları ya da mesafenin uzadığı durumlarda en yakındaki Sensör Transmitterini kendine köprü olarak kullanarak verisini merkez üniteye aktarırlar. Bu şekilde kurulan bir iletişim kanalı bloke olduğunda Sensör Transmitteri kendine hemen farklı bir alternatif sinyal güzergâhı belirler ve sinyal güvenli bir şekilde merkez üniteye aktarılır. Bu iletişim tek yönlü değil, çift yönlüdür yani merkez ST2’den PT2’ye olduğu gibi PT2’den de ST2’ye doğrudur.

Saha kurulumlarında herhangi bir ön çalışmaya ihtiyaç duymadan Sensör Transmitterleri doğrudan sahaya çıkarılıp montajı gerçekleştirilebilir ve hızlıca devreye alınabilir. Kablo tavaları içindeki elektromanyetik gürültülerin oluşturduğu sinyal blokajları bu teknoloji artık engel olmaktan çıkmaktadır.

Yukarıdaki şekilde ST2 olarak belirtilen “node”lardan herhangi birinin sinyali güçlü bir elekromanyetik girişim de dahil olmak üzere herhangi bir sebepten dolayı bloke olduğunda hemen farklı bir güzergahtan sinyal aktarımı kesintisiz olarak devam ettirilir.

Mesh ağ yapılarında node olarak adlandırılan Sensör Transmitterleri arasındaki mesafeleri kısaltmak mümkündür. Sinyalin kalitesi mesafe ile doğrudan orantılıdır. Mesafe iki kat azaltıldığında sinyalin kalitesi dört kat arttırılmış olmaktadır. Sinyal kalitesine dair endişelerin olduğu durumlarda uygun noktalara Sensör Transmitterleri eklemek yeteli olmaktadır.

ÜRÜN HAKKINDA

  • Kablosuz Haberleşme
  • Son Derece Esnek Sensör Yerleşimi
  • Minimum Kablolama Maliyeti
  • 16 Sensöre Kadar Genişleyebilen Ağ Yapısı
  • Akıllı Dijital Sensörler
  • Kendi Kendini İyileştirebilen Ağ Yapısı
  • Son Derece Kolay Ağ Kurulumu
  • Kesintisiz Güvenli Haberleşme

Proses Transmitteri ( PT2 )
Sensör Transmitteri ( ST2 )
Sensörler

Ürün Adı Teknik Döküman Türü Dili Indirme Linki
Insite IG 20 Serisi Multiparametre Sistemi Broşür tr-flag pdf_logo
PT2 Merkezi Kontrol Ünitesi Broşür eng-flag pdf_logo
ST2 Merkezi Kontrol Ünitesi Broşür eng-flag pdf_logo
M20 Optik Çözünmüş Oksijen Sensörü Broşür eng-flag pdf_logo
M25 Askıda Katı Madde Sensörü Broşür eng-flag pdf_logo
M28 pH/ORP Sensörü Broşür eng-flag pdf_logo