Ceyhun Atuf Kansu Cd. 1372. Sokak No:12/A-B-2 06520 Balgat, Çankaya, Ankara
+90 312 222 56 06

Q45H / 64 Ozon Ölçüm Sistemi

ATI’nin Model Q45H/64 Çözünmüş Ozon Analizörü on-line izleme ve ozonlama sistemleri kontrolü için ideal bir seçimdir. 0-200 ppb tam skala aralığı gibi son derece düşük ozon konsantrasyonlarında dahi ölçüm yapabilen sistem, ilaç ve yarı iletken sektörü gibi zorlu uygulamalar için gerekli hassasiyeti sağlayabilmektedir. Standart olan 0-2 ppm ölçüm skalası ile Q45H/64 Ozon Analizörü şişeleme sistemleri ve su arıtma tesisleri için idealdir. Hatta 0-20 veya 000-200 ppm gibi yüksek konsantrasyondaki uygulamalar için dahi son derece güvenilir bir çözüm sunmaktadır.

Çoğu on-line amperometrik ve kolorimetrik monitörlerin aksine, Q45H sistemleri kimyasal reaktif kullanımını gerektirmeyen membran kaplı polarografik sensör kullanır. Q45H sistemi hiçbir hareketli parça içermediği için yanan pompa, motor veya yıpranan hortumlar gibi zorlu servis ihtiyaçları gerektirmez. Standart bakım için gerekli tüm malzemeler ise cihaz seti ile birlikte gelmektedir.

Yüksek hassasiyetli polarografik membran sensör kullanan çözünmüş ozon analizörü en az bakım ile, herhangi bir girişimden uzakta en yüksek hassasiyette çalışmaktadır. Herhangi bir hareketli parça içermediği için gerekli olan bakım bir iki dakika içerisinde halledilebilmektedir. Kurulum da yine son derece kolaydır ve sistem, membranın hazır hale gelmesi için gerekli birkaç saatin sonunda ölçüme hazırdır.

Sabit akışlı akış hücresi (flowcell), sensör yüzeyinde sabit basınç ve debi oluşturmak için tasarlanmıştır ve bu özel tasarım sayesinde sensör, prosesteki debi ve basınç değişimlerinden etkilenmez.

İki telli, AC beslemeli yada bataryalı modelleri ile ATI Q45H/64 Ozon Analizörü bütün ozon ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere üretilmiştir.  Portatif, bataryalı ve veri kayıt özelliği olan modeli ile de her türlü proses çalışması ya da geçici izleme ihtiyaçlarınıza çözüm üretebilirsiniz. Daha da fazla esneklik için cihaz opsiyonel bir pH girişi ile de konfigüre edilebilmekte ve hem ozon hem de pH için analog çıkış üretebilmektedir.

ÜRÜN HAKKINDA

Ürün Adı Teknik Döküman Türü Dili Indirme Linki
ATI Q45H 64 Ozon Ölçüm Sistemi Broşür eng-flag pdf_logo
ATI Q45H 64 Ozon Ölçüm Sistemi Teknik Çizim eng-flag pdf_logo