Ceyhun Atuf Kansu Cd. 1372. Sokak No:12/A-B-2 06520 Balgat, Çankaya, Ankara
+90 312 222 56 06

pH/ORP Sensör Gövdesi| M-50

“Entegre Sinyal Yükseltici, Opiyonel Otomatik Temizleme, Değiştirilebilir pH/ORP Elektrod Kartuşları”

Insite IG Model 50 pH/ORP Sensör Gövdesi Model 51 pH ve Model 52 ORP elektrotlarını kullanır. Sinyal Yükseltici, Sinyal Regülâtörü ve Sıcaklık Kompanizasyon devrelerinin hepsi sensör gövdesine tümleşik olduğu için elektrot değişimleri son derece ucuz ve kolaydır. Sensör gövdesine entegre hava/su kanalı ile özel ve pahalı temizleme başlıkları kullanmak zorunda değilsiniz; sensör arkasındaki hava/su girişine bağlantınızı yapmanız yeterlidir.

Model 51 pH ve Model 52 ORP

Model 51 ve 52 elektrotları düz cam yüzeyli bir yapıya sahiptir. Tüm Insite pH ve ORP probları kirlenmeye karşı çift referans elektrot korumalı kombinasyon elektrot yapısındadır. 51 ve 52 tipi sensör kartuşları değişimi son derece kolay hale getirmektedir. Kartuşlar sensör gövdesine çift O-ring ile tam izolasyonlu olarak yerleşir. Her yeni kartuş, yeni O-ringleri ile birlikte gelmektedir. Kartuş başındaki TNC konektör güvenilir bir elektriksel bağlantı oluşturur.

Ölçüm yüzeyinin orta kısmında pH’a duyarlı düz cam yüzey bulunmaktadır. Bu düz cam yüzey, beyaz renkli gözenekli referans junction ile çevrilidir. Bu geniş gözenekli yüzey, numune ile daha hızlı ve kalıcı temas için binlerce mikro gözeneğe sahiptir. Kartuş gövdesinin diğer yarısında ise jel-tipi çift-junction referans elektrot hücresi bulunur. Bu tasarım kirleticilere karşı ekstra bir bariyer oluşturur. Bu yapı aynı zamanda sensörün sülfit, ağır metal ve benzeri iyonların bulunduğu ortamlarda da kullanılmasına imkân tanır.

Düz yüzey elektrodların yuvarlak uçlu elektrodlara göre çok fazla avantajı vardır. Düz elektrot yapısı ile daha sağlam, aşınmaya karşı dayanıklı bir dereceye kadar da kendi kendini temizler yapıdadır. Kaplama sektöründe ve aşındırıcı proseslerde kullanımı ölçüm hassasiyeti ve elektrot ömrünü arttırmakta, bakım ihtiyacını azaltmakta ve sensör kırılmalarının da neredeyse tamamen önüne geçmektedir.

Insite kartuş gövdeleri su bazlı birçok uygulamaya müsait CPVC malzemeden mamuldür. Suyla temas eden diğer malzemeler ise CPVC, polietilen, cam, O-ringler ise viton ve ORP malzemesi ile platinyumdur.

Model 50 pH/ORP Sensör Gövdesi
Ölçüm Aralığı 2-12 pH
Sensör Elektronik Sapması Yılda %1’den az
Sıcaklık Ölçüm Aralığı 0-65 ˚C
Sensör Kontrolü Otomatik kendi kendini test edebilme
Sensör Kablo Uzunluğu 10 m (Standart) – Diğer uzunluklar opsiyonel olarak mevcuttur (Max 600m)
Ortam Sıcaklığı -20 ila +70˚C
Ortam Nemi % 0-100
Islak Malzeme PVC, Epoksi, Poliüretan
Sensör – ST2 Arası Haberleşme Dijital
Sensör Arka Dişli Bağlantı 1-1/2″ NPT Erkek
Montaj Tipi Daldırma
Sensör Arka Hava Bağlantısı (Ops.) 1/4″ Quick Connect

Model 51 ve 52 pH/ORP Sensör Kartuşları
Ölçüm Aralığı 2-12 pH
Sıcaklık Ölçüm Aralığı 0-65 ˚C
Ortam Sıcaklığı -20 ila +70˚C
Ortam Nemi % 0-100
Islak Malzeme CPVC, Polietilen, Cam, Viton O-Ring, Platinyum (ORP)
Kartuş – Sensör Gövde Bağlantısı TNC Konnektör
Sensör Arka Hava Bağlantısı (Ops.) 1/4″ Quick Connect