Ceyhun Atuf Kansu Cd. 1372. Sokak No:12/A-B-2 06520 Balgat, Çankaya, Ankara
+90 312 222 56 06

A15/76 Bulanıklık Ölçüm Sistemi

ATI’nin Model A15/76 Bulanıklık Ölçüm Sistemi içme suyu arıtma tesisleri ve endüstriyel su arıtma tesislerinde düşük seviyelerde dahi güvenilir, bulanıklık ölçümleri tasarlanmıştır. Bulanıklık sensörü hem EPA Method 180.1’e uygun beyaz ışık kaynağı hem de kızılötesi ışık kaynağı ile seçilebilir.

90 derecelik bir saçılma yöntemi kullanan sensör, eşsiz sıfır kararlılığı ve yüksek hassasiyeti ile öne çıkmaktadır. Bulanıklık ölçümleri 0,001 NTU gibi düşük ve 4000 NTU gibi yüksek değerlerde aynı sensör ile yapılabilmektedir. Bu da farklı aralıklar için farklı tipte cihazlar kullanımınızın önüne geçecektir.

A15/76 bulanıklık ölçüm sisteminde kullanılan sensörde ışık kaynağı ve detektör aynı yatay düzlem üzerindedir. Işık kaynağı önündeki lensler ışığı suya 45 derece açı ile gönderir ve foto-detektörün önündeki diğer lens de ışığı 90 derecede saçılan ışığı toplar ve detektöre iletir.  Detektörde üretilen sinyal kontrol ünitesine iletilmek üzere sensör içinde güçlendirilir. Düşük mertebeli bulanıklık ölçümlerinde en üst seviyede kararlılık için ışık kaynağı pulselar yayarak periyodik olarak sıfır seviyesini ayarlamaktadır.

Bulanıklık sensörleri basınçlı akış hücrelerinde çalışabildiği gibi tanklarda doğrudan daldırma olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca 1-½” T parçası ile de doğrudan hatta saplama olarak girmeniz mümkündür. Akış hücresi 0-4 NTU gibi düşük aralıklar için gerekli olduğu halde, daldırma tip uygulamalar ham su ya da atıksu arıtma tesisi çıkışı gibi yüksek aralık ölçümlerinin olduğu noktalar için uygundur.

Hava kabarcıkları çoğu bulanıklık ölçer için önemli bir sorundur. ATI’nin bulanıklık sensörü bu sorunu ortadan kaldırmak için basınç altında çalışmaktadır. Numune, hücre içerisinde basınç altında olduğu için “degassing” adı verilen düşük basınç altında hava baloncuklarının oluşması önemli ölçüde engellenmektedir.

Kontrol ünitesi, bulanıklık değeri ve alarm/sorun durumunu gösteren bir panel ünite olarak seçilebildiği gibi, IP65 duvara montaj tipi olarak da seçilebilir.

ÜRÜN HAKKINDA

Ürün Adı Teknik Döküman Türü Dili Indirme Linki
ATI A15/76 Bulanıklık Ölçüm Sistemi Broşür eng-flag pdf_logo
ATI A15/76 Bulanıklık Ölçüm Sistemi Kullanma Kılavuzu tr-flag pdf_logo
ATI A15/76 Bulanıklık Ölçüm Sistemi Teknik Çizim eng-flag pdf_logo
ATI A15/76 Bulanıklık Ölçüm Sistemi (Otomatik Temizlemeli Model) Teknik Çizim eng-flag pdf_logo